تبلیغات
دیروز , امروز و فردای جغرافیا
دیروز , امروز و فردای جغرافیا
 
قالب وبلاگ
نظر سنجی
نظر شما در مورد وبلاگ چیست


با مقایسه آمار مرورگرهای مورد استفاده توسط کاربران ایرانی و کابران اینترنت در جهان، می توان دریافت که استفاده از مرورگر گوگل کروم در ایران نسبت به دیگر نقاط جهان، هنوز چندان فراگیر نشده است. تفاوت 17 درصدی آمار استفاده از کروم در ایران و متوسط جهانی آن، مؤید این نکته است. این درصد بین اینترنت اکسپلورر و فایرفاکس تقسیم شده است.

statcounter


از میان نسخه‌های مختلف اینترنت اکسپلورر، نسخه 8.0 آن با 28.99 درصد در بالای نمودار مرورگرهای مورد استفاده کاربران اینترنت در جهان است. فایرفاکس 3.6 با 19.39 درصد، اینترنت اکسپلورر 7.0 با 9.37 درصد، اینترنت اکسپلورر 6.0 با 5.04 درصد و فایرفاکس 4.0 با 3.73 درصد در رده‌های بعدی قرار دارند.

statcounterدر مورد ایران آمار اندکی متفاوت است؛ رده اول و دوم در دست اینترنت اکسپلورر است. مرورگر اینترنت اکسپلورر 8.0 با 32.43 درصد و اینترنت اکسپلورر 7.0 با 9.56 درصد به ترتیب در رده اول و دوم قرار دارند. فایرفاکس 3.6 با 8.3 درصد، اینترنت اکسپلورر 6.0 با 7.88 درصد و فایرفاکس 5.0 با 7.51 درصد در جایگاه های بعدی قرار گرفته اند.

statcounter


البته آمار ارائه شده از سوی statcounter، کاهش در روند استفاده از اینترنت اکسپلورر در میان کاربران اینترنت در جهان و ایران را طی یک سال اخیر نشان می دهد.

در مورد کاربران جهانی، آمار استفاده از اینترنت اکسپلورر کاهش چشم‌گیری نشان می‌دهد و در مقابل، استفاده از کروم رشد بسیار خوبی داشته است. به نسبت سال قبل، حدود 10 درصد از کاربران اینترنت اکسپلورر کاسته شده و همین میزان به کاربران کروم اضافه شده است. تمایل به استفاده از فایر فاکس نیز طی ماه‌های اخیر اندکی کاهش داشته است.

statcounter

در ایران نیز کاربران اینترنت اکسپلورر طی یک سال گذشته 10درصد کمتر شده که بیشترین کاهش را طی 5 ماه اخیر می‌توان دید. در مقابل فایرفاکس رشد خوبی داشته و کروم و اوپرا نیز روند رشد کمی را داشته اند.

statcounter

2121

مرورگرهای اینترنتی و درصد استفاده از آنها

مرورگرهای اینترنتی و درصد استفاده از آنها
توسعه دهندگان وب همیشه یک دغدغه ثابت دارند؛ آن ها دوست دارند که همیشه از آخرین و مدرن ترین امکانات مرورگرها استفاده کنند اما از طرفی هم باید این نکته را مدنظر داشته باشند که ممکن است بخش بزرگی از کاربران اینترنت از نسخه های قدیمی مرورگرها استفاده کنند و همین باعث ایجاد خیلی از محدودیت ها در کارشان می شود. با این وجود خیلی خوب است که بدانیم چه تعداد از کاربران، از آخرین نسخه اینترنت اکسپلورر، فایرفاکس، گوگل کروم، اپرا و یا سافاری استفاده می کنند.

برای این که مطمئن شویم اعداد و ارقام بروز هستند پایه را بر حسب آمار به دست آمده از چهار روز ابتدایی ماه نوامبر قرار می دهیم تا بتوانیم تصویر معقولی از وضعیت فعلی داشته باشیم. اطلاعات، برگرفته از سایت StatCounter هستند که بر اساس آمار بازدیدکنندگان ۳ میلیون وب سایت به دست آمده اند.

آخرین نسخه مرورگرها در حال حاضر اینترنت اکسپلورر ۸.۰، فایرفاکس ۳.۶، کروم ۷.۰، سافاری ۵.۰ و اپرا ۱۰.۶ هستند.

۹۱ درصد کاربران کروم از نسخه ۷.۰ استفاده می کنند.
۸۱ درصد کاربران فایرفاکس از نسخه ۳.۶ استفاده می کنند.
۷۷ درصد کاربران اپرا از نسخه ۱۰.۶ استفاده می کنند.
۷۱ درصد کاربران سافاری از نسخه ۵.۰ استفاده می کنند.
۶۰ درصد کاربران اینترنت اکسپلورر از نسخه ۸.۰ استفاده می کنند.

مرورگرهای اینترنتی و درصد استفاده از آنها | www.irannaz.com

و به طور کلی سهم تعداد کاربران اینترنتی که از آخرین نسخه رسمی این ۵ مرورگر استفاده می کنند ۷۱ درصد است. این که ۷۱ درصد کاربران از آخرین نسخه مرورگرشان استفاده می کنند، می تواند خبر خوبی برای طراحان و توسعه دهندگان وب باشد. در واقع دانستن این موضوع برای وب سایت هایی که همیشه سعی داشته اند از آخرین امکانات و قابلیت های مرورگرها استفاده کنند، امیدوار کننده خواهد بود.

و اما اینترنت اکسپلورر! از تعداد کاربرانی که با مرورگر اینترنت اکسپلورر کار می کنند ۲۵ درصد هنوز از نسخه ۷ و ۱۴ درصد از نسخه ۶ استفاده می کنند. آیا مایکروسافت با انتشار اینترنت اکسپلورر ۹، قادر خواهد بود تا کاربرانش را برای ارتقاء مرورگرشان متقاعد کند؟


[ شنبه 19 آذر 1390 ] [ 03:15 ب.ظ ] [ مرتضی کشانی گلشن جالق ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

.:: سلام ::.
.:: وبلاگی که مشاهده میکنید متعلق به مرتضی کشانی دانشجوی رشته ی جغرافیا و برنامه ریزی شهری از دانشگاه سیستان و بلوچستان میباشد در این وبلاگ سعی شده که بیشتر در مورد موضوعات جغرافیایی بحث شود.امیدوارم که با راهنماییهای استاد گرامی دکتر خسروی و دیگر عزیزان این وبلاگ به اهداف خود برسد ::.
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :نیت کنید و اشاره فرمایید

آپلود نامحدود عکس و فایل

آپلود عکس


.


Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
فروش بک لینک طراحی سایت